• rozwiń

Na Wall Street urwało się dno

Na Wall Street urwało się dno

Inwestorzy w USA nie wierzą, że rządowe plany pomocy gospodarce powstrzymają pogłębiającą się recesję i znowu masowo sprzedają akcje. Dlatego główne indeksy - Dow Jones Industrial Average oraz Standard and Poors' 500 spadły w poniedziałek do najniższych wartości od blisko 12 lat.

W ciągu całej sesji Dow Jones stracił 250 pkt, czyli 3,4 proc. i spadł do poziomu 7.114,94 pkt, najniższego od października 1997 roku. S&R 500 stracił 26,7 pkt, czyli 3,47 proc. i spadł do 743,33 pkt. Indeks ten przełamał najniższy poziom obecnej bessy z 20 listopada 2008 i znalazł się najniżej od kwietnia 1997 roku.

- Wielu inwestorów nie może się pogodzić z ryzykiem, jakie powoduje trzymanie akcji w ich portfelach - powiedzial Bloombergowi Fritz Meyer, straszy strateg rynkowy w firmie Invesco Aim z Denver, zarządzający 357 miliardami dolarów. - Nastroje na rynku są bardzo złe - dodał.

Jedynie technologiczny Nasdaq Comp. który stracił 53,5 pkt., czyli 3,71 proc. znajduje się powyżej najniższych tegorocznych poziomów ze stycznia tego roku.

Jaka jest obecnie stopa zwrotu z inwestycji w amerykańskie akcje? Obliczyli ją specjaliści z London Business School i Credit Suisse Group AG. Po odjęciu inflacji dały one w okresie o 1990 roku zaledwie 6 proc. rocznie.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane