• rozwiń
  • WIG20 2317.17 +0.60%
  • WIG30 2667.09 +0.68%
  • WIG 59852.70 +0.63%
  • sWIG80 11656.13 +0.15%
  • mWIG40 4074.92 +0.95%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Na Wall Street najgorsza powyborcza sesja

Powyborcze emocje w USA katastrofalnie wpłynęły na notowania nowojorskiej giełdy. Najważniejsze indeksy na Wall Street zamknęły się ponad 5 proc. pod kreską. - To najgorsza powyborcza sesja w historii - mówią jednogłośnie analitycy. Ci zastanawiają się, czy wyraźne spadki są reakcją na zmianę administracji.

W środę główne indeksy nowojorskiej giełdy odnotowały dramatyczne spadki. Zarówno wskaźnik 30 największych amerykańskich spółek Dow Jones Industrial Average, jak i pozostałe - Standard & Poor's 500 oraz Nasdaq, straciły ponad 5 proc.

Najgorsza powyborcza sesja

Jak podaje Agencja Reutera, to najgorsza powyborcza sesja w historii USA.

Od dwóch dni wskaźniki na Wall Street zachowują się histerycznie. We wtorek nowojorskie indeksy skoczyły o 3 proc., co było największym wzrostem, jaki kiedykolwiek odnotowano w dniu wyborów. Tak dużym skokom notowań sprzyjały jednak relatywnie niskie w ostatnich dniach obroty na Wall Street.

Środowa przecena musiała przyjść - oceniają analitycy. - Do pewnego stopnia była uzasadniona silnym wzrostem notowań w ubiegłym tygodniu oraz we wtorek. Po tym, jak indeks S&P 500 zyskał ponad 18 proc. w ciągu sześciu poprzednich sesji, inwestorzy przystąpili do realizacji zysków.

Wybory nie miały wpływu na spadki?

Zdaniem części komentatorów, sytuacja na nowojorskim parkiecie nie miała wiele wspólnego z wyborami. W środę taniały bowiem także akcje na giełdach europejskich.

- To, co obserwowaliśmy dzisiaj na giełdzie nie było wynikiem rozczarowania rządami nadchodzącej administracji, tylko oceny, jak słabe są gospodarki całego świata - ocenił Subodh Kumar, strateg ds. inwestycji globalnych w firmie Kumar & Associates.

eq//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane