• rozwiń

Na Ukrainę popłynie mniej gazu

Na Ukrainę popłynie mniej gazu
Foto: TVN24 Foto: Gazprom zakręci kurek z gazem Ukrainie

O godz. 8 rano koncern Gazprom ograniczy o 25 proc. dostawy gazu na Ukrainę. To efekt fiaska rozmów na temat uregulowania długów państwa wobec rosyjskiego giganta energetycznego.

Strona Ukraińska twierdzi, że żadnych długów wobec Gazpromu nie ma.

Groźby

W niedzielę przedstawiciel Gazpromu Siergiej Kuprijanow oznajmił, że nie ma porozumienia z Ukrainą w sprawie spłaty zadłużenia za gaz, ani w sprawie kontraktu na dostawy surowca w bieżącym roku. - Nie ma na razie żadnego porozumienia, przewidujemy ograniczenie dostaw - zapowiedział Kuprijanow dodając, że rozmowy między stronami są kontynuowane.

Potwierdził tym samym piątkowe ostrzeżenia, które zakładały ograniczenie o 25 proc. dostaw od poniedziałkowego poranka.

Ukraina zaskoczona

Gróźb koncernu nie rozumie wicepremier Ukrainy Ołeksandr Turczynow. - Kwestia rozliczeń za gaz za ubiegły rok została całkowicie rozwiązana. Poinformowaliśmy o tym nie tylko społeczeństwo, ale i sam Gazprom - powiedział Turczynow w trakcie roboczej wizyty w Mińsku na Białorusi. (CZYTAJ WIĘCEJ O STANOWISKU KIJOWA)

Zdaniem Turczynowa, winę za to, że dług nie został oddany bezpośrednio rosyjskiemu Gazpromowi, ponoszą pośrednicy w rosyjsko-ukraińskim handlu gazem.

kwj/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane