• rozwiń
  • WIG20 2206.27 -0.27%
  • WIG30 2495.17 -0.20%
  • WIG 57972.14 -0.02%
  • sWIG80 11424.44 -0.25%
  • mWIG40 3671.52 +0.61%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:40

Dostosuj

Na stacjach taniej nie będzie

Na stacjach taniej nie będzie
Foto: sxc.hu Foto: Ceny paliw już nie spadną

W nadchodzącym tygodniu paliwa na stacjach detalicznych nie powinny podrożeć, ale jednocześnie nie ma już pola do ruchu cen w dół - wynika z raportu portalu e-petrol.pl. Innego zdania są analitycy biura Reflex, zajmującego się monitorowaniem rynku paliwowego. Z ich analiz wynik, że paliwa mogą nieznacznie podrożeć.

"Już od kilku tygodni e-petrol.pl zapowiadał spadki cen na stacjach paliw i te spadki krok po kroku się realizowały. Mijający tydzień był kolejnym pod znakiem obniżki notowań cen przeciętnych w handlu detalicznym w Polsce" - napisali analitycy e-petrol.

Z analiz e-petrol wynika, że w przyszłym tygodniu powinniśmy oglądać na stacjach ceny na poziomie zbliżonym do obecnych. "Ostatnie zmiany cen na rynkach międzynarodowych i w hurcie w Polsce powodują, że nie ma już praktycznie pola do ruchu w dół, ale podwyżek też raczej nie powinniśmy się obawiać" - dodali.

2-3 grosze w górę?

Z kolei w opinii ekspertów "Reflexu" w nadchodzącym tygodniu możliwa jest niewielka podwyżka cen paliw, o 2-3 grosze za litr. Zdaniem analityków, wszystko wskazuje jednak na to, że szczyt cenowy w przypadku benzyny mamy już prawdopodobnie za sobą.

Według raportu Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej, huragany, które mogłyby w razie poważnych zniszczeń infrastruktury naftowej doprowadzić do dużego, choć krótkotrwałego skoku cen, mają być mniej intensywne w tym roku.

Analitycy Refleksu dodali, że ceny gazu LPG najprawdopodobniej zaczną rosnąć sezonowo, w listopadzie osiągając poziom 2,10-2,15 zł/l.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane