• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Na rabat na auto nie masz co liczyć

Na rabat na auto nie masz co liczyć
Foto: TVN24 Foto: W salonach nie tak tanio jak przed rokiem

Jeśli ktoś planuje zakup nowego samochodu i liczy na znaczną obniżkę ceny, mocno się rozczaruje. Tak dużych rabatów jak przed rokiem klienci już nie zobaczą – twierdzą zgodnie eksperci. Powód? Większość dilerów przekroczyła już plany sprzedaży na cały rok - pisze "Rzeczpospolita".

W przypadku fiata pandy to już tylko 750 zł – zaledwie jedna czwarta ubiegłorocznego upustu. O połowę niższy niż przed rokiem jest bonus na skodę fabię – 1 tys. zł zamiast 2 tys. zł, a z 9,5 tys. zł do 5 tys. zł stopniał rabat na octavię. Kupujący podstawową wersję opla corsy (w ubiegłym roku rabat 1,5 tys. zł) teraz nie dostają żadnej obniżki - wylicza "Rz".

Producenci coraz częściej zamiast redukcji ceny oferują dodatkowe pakiety wyposażenia lub kredyty. Ale i tu oferta słabnie. W ubiegłym roku Fiat oferował i rabat, i kredyt. Teraz jedno albo drugie.

Dlaczego tak się dzieje? – Wysokość rabatów i promocji jest zależna od zapasów magazynowych. A te się wyczerpują – mówi w rozmowie z "Rz" prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar Wojciech Drzewiecki.

W sporej części salonów wyprzedaże ograniczą się do pojedynczych modeli lub wersji. – Już teraz wiem, że nie wprowadzimy najmniejszych nawet promocji na nissana qashqai – mówi "Rz" kierownik bielskiego Japan Motors Tomasz Patrzykowski. Salon przewiduje co prawda wyprzedaż kilkunastu modeli nissana note, ale tylko z najbogatszym wyposażeniem.

bgr ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane