• rozwiń
  • WIG20 2324.21 +0.38%
  • WIG30 2675.13 +0.38%
  • WIG 60527.98 +0.25%
  • sWIG80 11893.09 -0.38%
  • mWIG40 4108.62 -0.02%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Na narty tylko z polisą

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Sezon narciarski jest w pełni. Przed wyjazdem na stok warto zadbać o ubezpieczenie, aby zimowe szaleństwo na nartach nie skończyło się spłatą ogromnego odszkodowania bądź kosztów leczenia.

- Pewien Polak wyjechał na narty w Alpy - opowiada Marcin Broda z gazety "Dziennik Ubezpieczeniowy" - tam miał wypadek. Wjechał na innego narciarza, który okazał się managerem jednego z dużych londyńskich banków. Poszkodowany złamał rękę, ale koszt jego leczenia i utracone zarobki wyceniono na 200 tysięcy funtów. - Polak nie miał ubezpieczenia i musiał wziąć kredyt pod hipotekę domu rodziców i teściów, aby zapłacić odszkodowanie - mówi Marcin Broda.

Lepiej się ubezpieczyć

Aby uniknąć podobnych przykrości przed wyjazdem na zimowy wypoczynek w góry lepiej zabezpieczyć się i wykupić ubezpieczenie. Komfort nie będzie nas kosztował tak wiele.

- Ważne, aby zrobić to przed ewentualną szkodą, czyli wyjazdem. Wystarczy zawrzeć odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Ofert jest wiele - mówi Marcin Broda.

Ekspert mówi, że na rynku jest coraz więcej ubezpieczycieli, którzy dostosowują oferty do potrzeb klientów. - Możemy wykupić zarówno zwykłe ubezpieczenie turystyczne, czy np. polisę skierowaną do narciarzy. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na assistance i zwrot kosztów ratownictwa, bo pomoc śmigłowca w Alpach może nas kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy euro - radzi ekspert.

Ile zapłacimy?

Ubezpieczenie dla narciarza na np. siedmiodniowy wyjazd to koszt od 40 zł do 300 zł. Najdroższe polisy obejmują np. ekstremalną jazdę poza wyznaczonymi trasami.

- Dobrą ofertę dla średnio zaawansowanego narciarza jeżdżącego na wyznaczonych i przygotowanych trasach na tygodniowy wyjazd znajdziemy już za około 100 złotych. Natomiast osoba, która będzie nam tylko towarzyszyć, a nie będzie jeździła na nartach ubezpieczenie jest jeszcze tańsze i wynosi około 40-60 złotych za siedem dni - wyjaśnia Broda.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane