• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Na kryzys najlepsza Australia

Na kryzys najlepsza Australia
Foto: SXC Foto: Na kryzys najlepsza Australia

- Jeśli jest miejsce na świecie, gdzie chcesz teraz być, jest to Australia – zapewnia rząd tego kraju. Z pewnością Antypody to dobre miejsce dla posiadaczy sporych oszczędności: australijski rząd właśnie zagwarantował wszystkie depozyty.

Premier Rudd ogłosił, że trzyletnie rządowe gwarancje dla wszystkich depozytów w australijskich bankach i instytucjach finansowych to jeden z trzech elementów planu zabezpieczenia Australii przed skutkami światowego kryzysu. Pozostałe dwa to gwarancje dla wszystkich pożyczek, jakie australijskie banki udzielają na światowych rynkach oraz wpompowanie czterech miliardów w ubezpieczenia, by wesprzeć rynek hipoteczny.

Mimo światowego krachu, gospodarka Australii ma się dobrze. Zawdzięcza to obwarowanemu licznymi regulacjami systemowi bankowemu – dzięki temu banki nie udzielały masowo ryzykownych pożyczek - oraz rosnącym od kilku lat chińskim popycie na australijskie surowce.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy stwierdził, że australijska gospodarka nie tylko przetrwa międzynarodowy kryzys gospodarczy, ale wciąż będzie rosła, choć wolniej. – Jednym z ulubionych haseł rządu w tym momencie jest: „Jeśli jest miejsce na świecie, gdzie chcesz teraz być, jest to Australia” – powiedział CNN dziennikarz telewizji „Seven News” Simon Robson.

kaw ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane