• rozwiń
  • WIG20 2229.46 -0.86%
  • WIG30 2525.85 -0.91%
  • WIG 58780.75 -0.61%
  • sWIG80 11560.73 -0.26%
  • mWIG40 3755.10 -0.67%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:50

Dostosuj

Na internetowych aukcjach oszukali 2 tysiące osób

Na internetowych aukcjach oszukali 2 tysiące osób
Foto: Policja Opole Foto: Policja zatrzymała oszustów

Opolscy policjanci zatrzymali oszustów, którzy oszukali dwa tysiące osób na portalu aukcyjnym i wyłudzili od nich prawie 300 tys. zł.

Policjanci, zajmujący się przestępstwami gospodarczymi, uzyskali informację o mężczyźnie dokonującym oszustw za pośrednictwem jednego z największych polskich portali aukcyjnych. - Oszust oferował m. in. perfumy. Stanowiły one około 90 proc. jego oferty - podkreślił podinsp Jarosław Dryszcz z zespołu prasowego opolskiej policji.

Według ustaleń śledztwa prowadzonego wspólnie z pracownikami działu bezpieczeństwa portalu, w oszukańczy proceder zaangażowane były trzy osoby. Główny podejrzany - Marek T. - posługując się m. in. sfałszowanym dowodem osobistym, założył na portalu aukcyjnym prawie 20 różnych kont. - Oferował do sprzedaży towary, które mimo przelania pieniędzy na wskazane przez podejrzanego konta bankowe nigdy do zamawiających nie dotarły. Tylko na jednym z zarejestrowanych kont oszukanych zostało 800 osób - zaznaczył Dryszcz.

Nie pierwszy raz

Mężczyzna, aby uwiarygodnić swoją działalność, założył również drogą elektroniczną kilkanaście kont bankowych na różne nazwiska. - Dane osobowe niezbędne do założenia kont pozyskiwał oferując fikcyjną pracę, a od chętnych do jej podjęcia uzyskiwał komplet danych osobowych zawartych m. in. w CV - wyjaśnił Dryszcz. W trakcie czynności policjanci ustalili, że w proceder zamieszani są również 24-letni Sebastian D. i 17-letnia Aleksandra T.

Dla 40-letniego Marka T. to nie pierwszy konflikt z prawem. W kwietniu ubiegłego roku usłyszał on zarzuty dokonania podobnych oszustw na szkodę kilkunastu osób. Wtedy prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

- Mężczyzna, mimo tego, dalej prowadził swoją przestępczą działalność. Za zarzucane mu czyny grozi kara do 8 lat więzienia - powiedział Dryszcz.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane