• rozwiń
  • WIG20 2213.94 +0.59%
  • WIG30 2516.36 +0.58%
  • WIG 58389.80 +0.42%
  • sWIG80 11560.79 -0.25%
  • mWIG40 3803.46 +0.12%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:30

Dostosuj

Na giełdzie... niebiesko

Na giełdzie... niebiesko
Foto: PAP Foto: Czy klub będzie sobie radził na giełdzie lepiej niż w lidze?

Ruch Chorzów zadebiutował na giełdzie i to bardzo udanie. Kurs akcji klubu piłkarskiego wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 35,29 proc. do 2,3 zł. Prezes spółki Katarzyna Sobstyl zapewnia, że wyniki na murawie nie powinny mieć przełożenia na notowania na parkiecie.

"Niebiescy" są pierwszym klubem sportowym, który zadebiutował na warszawskiej giełdzie. Przed debiutem Ruch podwyższył kapitał zakładowy poprzez emisję w ramach subskrypcji prywatnej 1.712.500 akcji serii G oraz 1.064.516 akcji serii H. Cena emisyjna akcji serii G wyniosła 1 zł, a cena emisyjna akcji serii H wyniosła 1,7 zł. Emisję akcji serii G objęło dwóch dotychczasowych akcjonariuszy, a akcje serii H zostały objęte przez 14 inwestorów.

Wszystko dla kibica

Z emisji akcji serii H spółka pozyskała 1,8 mln zł. Środki te wykorzysta na wzmocnienie marki i zespołu.

Spółka planuje rozwinąc sieć sprzedaży, z której chce czerpać nawet do 30 proc. przychodów.

- Zależy nam, żeby silnie rozwinąć sieć sprzedażowo-marketingową naszych pamiątek klubowych. Nasi kibice są nie tylko na Śląsku i nie tylko w Polsce. Chcielibyśmy też rozwinąć sklep internetowy, żeby mogli nabywać nasze pamiątki. Uważamy, że to jest inwestycja, która na pewno szybko nam się zwróci - mówi prezes Katarzyna Sobstyl w TVN CNBC Biznes.

Gdzie lepiej grać?

Prezes spółki zapewniała, że wyniki na murawie nie powinny mieć przełożenia na notowania na parkiecie.

- Ja myślę, że to nie powinno być zagrożeniem. Na pewno będzie to miało przełożenie na wysokość naszego kursu, natomiast inwestorzy, którzy będą patrzyli długoetapowo zobaczą jak się firma rozwija i na pewno nie będzie to miało tak w 100 proc. przełożenia na wysokość akcji.

Historia Ruchu Chorzów sięga 1920 r. Klub był 14-krotnym mistrzem Polski, 5-krotnym wicemistrzem Polski i 3-krotnym zdobywcą pucharu Polski. W latach 70-tych klub był dwukrotnym ćwierćfinalistą europejskich pucharów.

Ruch Chorzów jest 55. spółką, która w tym roku zadebiutowała na NewConnect i jednocześnie 79. notowaną na tym rynku.

jaś/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane