• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Na Facebooku rozliczysz się Buxterem

Na Facebooku rozliczysz się Buxterem
Foto: Facebook/sxc.hu Foto: Z przyjaciółmi z Facebooka można już dzielić się pieniędzmi

Na Facebooku ze znajomymi ludzie dzielą się muzyką, zdjęciami, przeżyciami - czemu nie mieliby też dzielić się pieniędzmi? Tak pomyśleli szefowie jednej z brytyjskich firm i stworzyli Buxtera - aplikację, która pozwala w prosty sposób przesyłać drobne kwoty znajomym z Facebooka.

Firma ClickandBuy od lat zajmuje się płatnościami online, swoje konta ma w niej 13 milionów ludzi. Teraz chce zawojować sieciową społeczność Facebooka.

Aby korzystać z Buxtera, trzeba mieć konto w ClickandBuy. Aplikacja pozwala użytkownikom Facebooka na bezpłatne przesyłanie pieniędzy pomiędzy sobą. Obecnie dotyczy to kwot w euro i dolarach, wkrótce ma do nich dołączyć jeszcze brytyjski funt. Jeśli ktoś posłuży się inną walutą, zapłaci już 5-procentową prowizję za jej wpłatę na konto w Buxterze.

Zapłacimy też prowizję, jeśli pieniądze z Buxtera zechcemy przelać na zwykłe konto bankowe - 1,9 proc. kwoty, ale nie mniej niż 2 euro.

Buxter pozwala przelać maksymalnie 50 euro. Transakcje są możliwe wyłącznie pomiędzy tymi, którzy są na Facebooku znajomymi. Twórcy aplikacji wskazują, że może to służyć rozliczeniom za bilety do kina czy rachunek z restauracji

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane