• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Na Facebooku poznasz rabusia swego

Na Facebooku poznasz rabusia swego
Foto: facebook.com Foto: Facebook ułatwia pracę włamywaczom

Portale społecznościowe ułatwiają pracę włamywaczom. Według badania na zlecenie brytyjskiego ubezpieczyciela Legal and General, 40 procent użytkowników Facebooka i Twittera umieszcza w swoich profilach szczegółowe informacje o swoich zakupach i planach wakacyjnych - a to ułatwia włamywaczom lokalizację łatwej zdobyczy.

Jak wynika z badania, podobną rolę mogą pełnić wpisy, w których użytkownicy portali skarżą się na długie godziny spędzane w pracy. Także one są bezcenną informacją dla tych, którzy nie chcą się spotkać z właścicielem mieszkania.

To jednak nie koniec. Badanie wykazało również, że internauci lubią chwalić się zakupami drogich gadżetów: nowych telewizorów, zestawów hi-fi itp. To oczywiście zwiększa atrakcyjność mieszkania w oczach włamywaczy.

Brytyjskich użytkowników internetu nie chroni przed niebezpieczeństwem nawet ograniczenie dostępu do profilu. Ankieterzy wysłali do losowo wybranych użytkowników serwisów sto zaproszeń do kontaktów. W serwisie Facebook akceptację otrzymało 13 procent takich zaproszeń, a na Twitterze aż 92 procent.

Zagrożenie dla portfeli użytkowników Facebooka i Twittera płyną też z drugiej strony. Legal and General przewiduje, że ubezpieczyciele mogą już wkrótce zacząć podnosić opłaty tym klientom, którzy na portalach społecznościowych umieszczają wpisy i zdjęcia w zbyt dużym stopniu odsłaniające ich prywatność.

bgr/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane