• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Na drodze do 4 zł za euro

Na drodze do 4 zł za euro
Foto: sxc.hu Foto: Grosz po groszu złotówka odrabia straty

Już drugi dzień z rzędu złoty wyraźnie zyskuje na wartości wobec najważniejszych walut. Zdaniem analityków, ten trend powinien się utrzymać i nie wykluczone, że już niedługo będziemy płacić za euro 4 złote.

- Środowe umocnienie złotego to głównie efekt przewidywań rynku odnośnie wyników szczytu G20. Po komentarzach polityków o wadze szczytu, ryzyko zakończenia się go fiaskiem spadło. Pojawiła się szansa na porozumienie i ewentualny program pomocowy dla krajów rozwijających się - tłumaczy Sebastian Cichy z BNP Paribas. - Wydarzenia na szczycie w najbliższych dniach będą determinować zachowanie inwestorów, a tym samym notowania walut naszego regionu - dodaje.

Interwencja?

Z kolei analityk TMS Brokers Marek Wołos nie wyklucza, że umocnienie złotego może być efektem domniemanej interwencji Europejskiego Banku Centralnego. - Na rynku pojawiają się informacje, że do takiej interwencji mogło dojść, bo EBC chce wesprzeć waluty naszego regionu - mówi.

Jego zdaniem złoty dalej będzie się umacniał. - Jeżeli przekroczona zostanie granica 4,40 za euro, poziom 4 zł może zostać osiągnięty naprawdę szybko - prognozuje Wołos.

Dobry dzień, dobry złoty

Zdaniem analityków, środa była dobrym dniem dla polskiej waluty. - Środowa sesja była dobra dla złotego. Inwestorzy zagraniczni kupowali waluty naszego regionu, co również wpłynęło na umocnienie PLN - podkreśla Henryk Sułek z Banku Millennium. - W najbliższych dniach złoty może umocnić się do poziomu 4,50 do euro. W dłuższej perspektywie PLN powinien dalej zyskiwać do USD i EUR - dodaje.

W środę ok. godz. 18.50 za jedno euro trzeba było zapłacić 4,48 zł, za jednego dolara 3,39 zł, a za franka szwajcarskiego 2,95 zł.

bgr/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane