• rozwiń
  • WIG20 2105.88 -0.20%
  • WIG30 2409.13 -0.26%
  • WIG 56121.78 -0.15%
  • sWIG80 11637.53 +0.40%
  • mWIG40 3765.22 -0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Na celowniku Rosjan i Niemców

Na celowniku Rosjan i Niemców
Foto: pkp-cargo.pl Foto: PKP Cargo negocjuje z RŻD i Deutsche Bahn ?

Rosyjskie Koleje Żelazne (RDŻ) i niemieckie Deutsche Bahn chcą wspólnie kupić polską spółkę zajmującą się kolejowymi przewozami towarowymi. PKP Cargo dementuje te informacje.

O propozycji transakcji poinformował w poniedziałek w Moskwie prezes Rosyjskiej spółki Władimir Jakunin.

Jakunin nie chciał ujawnić jaką firmę miał na myśli, jednak z kontekstu całej konferencji wynika, że chodzi o PKP Cargo. - Wespół z Deutsche Bahn złożyliśmy ofertę na kupno polskiego kolejowego operatora towarowego - powiedział Jakunin.

Poproszony o sprecyzowanie, jakiej konkretnie spółki dotyczy ta rosyjsko-niemiecka oferta i w jakiej fazie są kontakty w tej sprawie, prezes RŻD odparł, że jest to objęte tajemnicą handlową, gdyż trwa postępowanie przetargowe.

Pogłoski o tym, że przetarg może dotyczyć PKP Cargo stanowczo zdementowała Grupa PKP, właściciel PKP Cargo. - Nie ma i nie było żadnych rozmów między Grupą PKP a kolejami RŻD i Deutsche Bahn na ten temat - powiedział rzecznik Grupy PKP Michał Wrzosek.

W całej sprawie wypowiedziała się też rzecznik ministra transportu Teresa Jakutowicz, która również stwierdziła, że resort nie prowadził i nie prowadzi rozmów dotyczących sprzedaży udziałów ani w PKP Cargo, ani w żadnej spółce z grupy PKP.

Dwie największe prywatne firmy zajmujące sie kolejowym transportem towarowym PCC Rail SA i CTL Logistics SA również zaprzeczyły, jakoby miały sprzedać swoje akcje przewoźnikowi rosyjskiemy czy niemieckiemu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane