• rozwiń

Na A4 znowu będzie drożej

Na A4 znowu będzie drożej
Foto: TVN24 Foto: Bramki na autostradzie A4

Najpierw przez lata na autostradzie A4 kierowcy tkwili w korkach spowodowanych niekończącymi się remontami i płacili coraz drożej. Teraz remonty mają się ku końcowi, ale okazuje się, że kosztowały drożej niż planowano, więc kierowcy mają jeszcze więcej płacić. Stalexport podaje, że możliwa jest podwyżka opłat za przejazd odcinkiem autostrady A4 Kraków-Katowcie.

Ewentualna podwyżka nie nastąpi jednak przed wiosną. Według nieoficjalnych informacji, opłata za przejazd całym odcinkiem może być podniesiona z obecnych 16 złotych do nawet 20 złotych.

Rzecznik Stalexportu potwierdza, że dyskutowane są propozycje wzrostu opłat. Jego zdaniem, za podwyżką przemawiają koszty. Na inwestycje na autostradzie wydano ok. 600 milionów złotych więcej niż zakładano.

Procedura zatwierdzania wniosku o podwyżkę przez GDDKiA jest na tyle długa, że podwyżka najwcześniej może wejść w życie wiosną. A od lipca przyszłego roku płatne mają być wszystkie autostrady w Polsce.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane