• rozwiń
  • WIG20 2205.02 +0.56%
  • WIG30 2505.93 +0.53%
  • WIG 58297.28 +0.55%
  • sWIG80 11628.87 +0.43%
  • mWIG40 3820.31 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Myszka Miki chce kupić Spider-Mana

Myszka Miki chce kupić Spider-Mana
Foto: sxc.hu Foto: Bohaterowie Disneya i Marvela z jednej stajni

Szykuje się wielka fuzja w branży rozrywkowej. Walt Disney Co poinformował, że jest zainteresowany zakupem Marvel Entertainment. Dzięki transakcji do grona bohaterów królestwa Walta Disneya, takich jak Myszka Miki, Kaczor Donald, czy kapitan Jack Sparrow dołączą superbohaterowie przyszłości: Spider-Man, Hulk, czy mutanci z X-Men.

Według informacji agencji Reuters, Dinsey chce zapłacić za Marvela prawie 4 mld dol., co byłoby transakcją roku w branży. Disney, który bada konkurenta od kilku miesięcy, nie ukrywa, że widzowie filmów o przygodach komiksowych bohaterów to łakomy kąsek dla niego.

Polowanie na faceta

A Marvel w najbliższym czasie szykuje prawdziwy wysyp hitów: od czwartej części "Spider-Mana", przez drugą "Iron-Mana" po "Mścicieli" i "Thora". Byłby to mocny filar wzmacniający Disneya, który ostatnio okupuje Blockbustery produkcjami dla nastolatek takich jak "Hannah Montana", czy "Snow White". Teraz chciałby powalczyć o chłopaków.
- To dałoby Disneyowi dostęp grupy młodych mężczyzn, dla których ostatnio nie miał zbyt wiele do zaoferowania - tłumaczy sens transakcji David Joyce, analityk z Miller Tabak & Co. - Widownia Marvel jest bardzo szeroka. Widzimy w niej olbrzymi potencjał - przyznaje Tom Staggs, dyrektor finansowy Disneya.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane