• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

myAvon nie podbił damskich torebek

myAvon nie podbił damskich torebek
Foto: TVN24.pl Foto: myAvon odchodzi do historii

Wystartowała trzy lata temu. Zapowiadała się nieźle, ale sukcesu nie odniosła. Niemal w rocznicę informacji o jej powołaniu, na stronie internetowej sieci zawisł lakoniczny komunikat: 21 czerwca br. kończy działalność operator komórkowy myAvon.

Sieć myAvon to wirtualny operator, działający w oparciu o infrastrukturę Orange. Swoją ofertę kierował głównie do kobiet, oferując jedynie system pre-paid. Jego właścicielem jest producent kosmetyków Avon, zaś głównym kanałem sprzedaży sieć konsultantek tej firmy.

Obecnym klientom myAvon zaproponowano przejście do sieci Orange i przygotowano dla nich specjalną ofertę. Jej szczegóły jednak podawane są każdemu indywidualnie po wpisaniu odpowiedniego kodu abonenckiego. Jeśli zaś użytkownik myAvon nie zechce z oferty skorzystać, może przed 21 czerwca br. bezpłatnie przenieść swój dotychczasowy numer do innego operatora.

Informację o stworzeniu sieci komórkowej myAvon podano 22 maja 2007 roku, 10 czerwca nastąpił oficjalny start jej działalności. Był to drugi po mBank mobile wirtualny operator komórkowy (nie posiadający własnej sieci stacji bazowych).

Karty SIM nowej sieci otrzymały za darmo wszystkie konsultantki firmy Avon, składające zamówienia miesięczne przynajmniej na 250 złotych. Po miesiącu działalności siec miała więc 42 tysiące abonentów. Jednak najprawdopodobniej po wyczerpaniu "starterów" większość kart nie była później opłacana - świadczą o tym dane Orange o wpływach od operatorów wirtualnych: w II kw. 2007 sięgnęły one 3 milionów złotych, by w następnym spaść poniżej miliona (w tym czasie Orange nie obsługiwał innych operatorów wirtualnych).

myAvon liczył, że tylko w 2007 roku zdobędzie co najmniej 200 tysięcy abonentów. Danych o liczbie abonentów nie publikował.

Swoją działalność po niespełna dwóch latach zakończyła wcześniej sieć WPmobi, uruchomiona przez portal Wirtualna Polska. Obecnie z większym lub mniejszym powodzeniem na polskim rynku działają: mBank mobile, MNI, Mobilking, Carrefour mova, Aster, Cyfrowy Polsat, Netia, FM Group Mobile, tuBiedronka, GaduAir, wRodzinie, Diallo.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane