• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Murdoch tworzy superredakcję

Należący do Ruperta Murdocha koncern medialny News Corp. planuje utworzenie centralnej redakcji, która będzie zaopatrywać w wiadomości wszystkie należące do firmy media – od telewizji Fox News poprzez dziennik "Wall Street Journal" po tabloid "The Sun".

Na czele nowego tworu stanie John Moody, który do tej pory szefował redakcji Fox News. Moody będzie odpowiadał bezpośrednio Murdochem.

Celem funkcjonowania centralnej redakcji jest obniżenie kosztów pozyskiwania informacji i podniesienie efektywności ich wykorzystania. Materiały redakcyjne będą udostępniane na wspólnym portalu, niedostępnym dla użytkowników zewnętrznych, który zgromadzi informacje ze wszystkich mediów należących do Murdocha. Powstanie w ten sposób rodzaj wewnętrznej agencji informacyjnej.

Chociaż projekt jest w fazie eksperymentalnej i bliższe szczegóły, łącznie z kosztami, nie są znane, to próbki nowej strategii w mediach opartej na synergii już widać. Na portalu internetowym Wall Street Journal pojawiają się wideo i newsy telewizji Fox News. Przenikają się też treści zawarte w dziennikach "The Wall Street Journal" i "The New York Post".

Rupert Murdoch był przez pewien czas współwłaścicielem założonej przez franciszkanów Telewizji Puls. Wycofał się jednak z tej inwestycji.

mkg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane