• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Murdoch płaci za nielegalne podsłuchy

Medialny potentat, właściciel koncernu News Corp. - Rupert Murdoch zapłacił ponad milion funtów za ugody dotyczące oskarżeń wobec dziennikarzy należącego do niego tabloidu "News of The World". Mieli oni m.in. zakładać nielegalne podsłuchy brytyjskim VIP-om.

Jak podaje serwis money.pl za brytyjskim dziennikiem "The Guardian", wydawca tabloidu "News of the World" zapłacił za trzy pozasądowe ugody, dzięki którym uniknął procesów. Sprawy dotyczyły oskarżeń pod adresem dziennikarzy gazety, którzy mieli bezprawnie współpracować z prywatnymi detektywami, np. nielegalnie podsłuchując prywatne telefony komórkowe.

W ten sposób uzyskiwali dostęp do poufnych danych, m.in. do ewidencji podatkowej, wyciągów bankowych i rachunków telefonicznych. Obiektami bezprawnej inwigilacji byli m.in. ministrowie, parlamentarzyści i gwiazdy sportu.

Dowody o których pisze "The Guardian" rzucają podejrzenia także m.in. na tamtejszą policję, która miała nie zaalarmować wszystkich tych, których telefony były podsłuchiwane.

Twarda walka o newsa

Nie jest to pierwsza tego typu sprawa z udziałem dziennikarzy mediów należących do imperium Murdocha. W 2007 Clive Goodman, jeden z dziennikarzy "News of the World" został skazany na cztery miesiące więzienia za hakowanie telefonów komórkowych trzech pracowników rodziny królewskiej.

Kierownictwo News International oświadczyło wtedy, że był to jedyny taki przypadek, a dziennikarz działał bez wiedzy swoich przełożonych.

mkg ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane