• rozwiń

Murdoch atakuje ekrany iPadów

Murdoch atakuje ekrany iPadów
Foto: Apple Foto: Na ekranach iPadów zagości pierwsza gazeta tylko dla nich

iPad sposobem obsługi, wyglądem - i ekspresowym wzrostem popularności - zrewolucjonizował świat gadżetów. Potencjał urządzenia zwrócił uwagę magnata mediów: Rupert Murdoch zaprasza dziś na premierę swego dziennika "The Daily" - wydawanego tylko na ekranach iPadów.

Prezentacja "The Daily" odbędzie się W Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. To nowatorskie przedsięwzięcie jest realizowane przez potentata światowych mediów Ruperta Murdocha oraz producenta iPada - firmę Apple.

Przygotowywany od miesięcy w tajemnicy dziennik będzie dostępny wyłącznie na ekranach iPadów - nie pojawi się ani w wersji drukowanej, ani nie będzie dostępny w internecie dla innych urządzeń. Ma funkcjonować tak jak "zwykła" gazeta: wydanie będą publikowane raz dziennie. Nie są przewidziane aktualizacje w ciągu dnia. Do pracy w redakcji "The Daily" zatrudniono w USA ponad setkę dziennikarzy.

Dziennik spełni też główny "internetowy" postulat Ruperta Murdocha: będzie płatny. Na początek za możliwość jego czytania trzeba będzie zapłacić 99 centów tygodniowo.

Branża z zainteresowaniem spogląda na "The Daily" jako swoisty eksperyment. Dotychczas odpłatnie w internecie dostęp do swych informacji sprzedawały specjalistyczne portale i dzienniki. Jako pierwszy spośród gazet skierowanych do szerokiej publiczności opłat za lekturę zażądał londyński "The Times" - także należący do medialnego imperium Murdocha. Z umiarkowanym powodzeniem.

Eksperyment z "The Daily" idzie jeszcze dalej, ograniczając krąg odbiorców do posiadaczy jednego tylko - choć trzeba przyznać, że popularnego urządzenia.

jjk/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane