• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

"Muppetgate" ciąg dalszy. Kpią ze spowiedzi bankiera

"Muppetgate" ciąg dalszy. Kpią ze spowiedzi bankiera
Foto: Fakty TVN, fot. Flikr/materiały prsowe Foto: Afera "Muppetgate"

Afery wywołanej głośną rezygnacją jednego z dyrektorów Goldman Sachs ciąg dalszy. Greg Smith odszedł z banku, bo - w jego ocenie - stał się on maszynką do wyciskania kasy z klientów zwanych "muppetami". Oprócz poważnych komentarzy w sieci pojawiło się wiele żartów na ten temat. "Którego muppeta chciałbyś najbardziej mieć za klienta?" - pyta na swoim blogu redakcja "Walll Street Journal", a w sieci pojawiają się filmiki wyśmiewające rezygnację Smitha.

Smith swoją rezygnację opublikował w formie artykułu na łamach środowego "New York Timesa". Napisał w nim, że odchodzi, bo nie może znieść "toksycznej" i "destrukcyjnej" atmosfery w Goldman Sachs, gdzie liczy się tylko zysk, a nie dobro klientów. Stwierdził też, że pracownicy firmy nie szanują swoich klientów i często nazywają ich "muppetami". (CZYTAJ WIĘCEJ) Goldman Sachs oczywiście wszystkiemu zaprzeczył, ale w mediach list Smitha wywołał ogromną dyskusję na temat stanu branży finansowej (CZYTAJ WIĘCEJ).

Oprócz poważnych komentarzy w internecie zaroiło się także od parodii, żartów i filmików wyśmiewających krok Smitha. O wzorowanej na jego liście pisemnej rezygnacji Dartha Vadera z pracy na rzecz Imperium pisaliśmy już wczoraj (CZYTAJ WIĘCEJ).

Swoje trzy grosze dorzucili też Azjaci. Głośną rezygnację zrelacjonowali w ten sposób, porównując Grega Smitha do filmowego Jerry'ego Maguire'a:

Odejście bankiera w zabawny sposób skomentowała też na swoim blogu redakcja "Wall Street Journal", tworząc ankietę, w której pyta swoich czytelników (w dużej części bankierów), o to "którego muppeta chcieliby najbardziej mieć za klienta?". Na razie prowadzi Zwierzak (25,6 proc. głosów), przed Kermitem (25 proc.), Wielkim Ptakiem (16,3 proc.), Panną Piggy (15,1 proc.), Szczurem Rizzo (9,1 proc.) i Samem Orłem (9 proc.).

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane