• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Multikino kupiło Silver Screen

Multikino kupiło Silver Screen
Foto: Multikino Foto: Wejście do warszawskiego Multikina w Złotych Tarasach

Multikino rośnie w siłę. Sieć kin należących do ITI (właściciel m.in. TVN i TVN24) po połączeniu z Silver Screen zwiększy liczbę posiadanych ekranów do 174, liczbę miejsc do blisko 40 tysięcy, a także wejdzie na ukraiński rynek multipleksów.

- Strategia Grupy ITI opiera się na dążeniu do osiągnięcia pozycji rynkowego lidera. Dzisiejsza transakcja jest kolejnych krokiem w kierunku jej realizacji i z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju Grupy ITI - komentuje Wojciech Kostrzewa, prezes zarządu Grupy ITI.

Od Rybnika do Gdyni
Sieć będzie obecna w 13 największych polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Elblągu, Bydgoszczy, Szczecinie, Włocławku, Zabrzu, Rybniku, Łodzi i Gdyni. Planowane jest otwarcie kina we Lwowie. - Cieszymy się z osiągniętego porozumienia i połączenia potencjału Silver Screen i Multikina - mówi Sean Bobbit, Dyrektor Zarządzający Silver Screen. - Stając się częścią wiodącego w Polsce koncernu medialnego jakim jest Grupa ITI mamy zamiar wspólnie pracować nad dostarczaniem klientom polskich kin najwyższej jakości usług oraz różnorodności oferty - dodaje.

Silver Screen jest jednym z największych sieci kin w Polsce. W multipleksach firmy wprowadzono pierwsze w Polsce ekskluzywne sale kinowe "Platinium".
Fuzja spółek Multikino i Silver Screen zostanie poddana ocenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

pul//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane