• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

MS Outlook także dziurawy

MS Outlook także dziurawy
Foto: TVN24 Foto: BSI: Outlook też dziurawy

Problemy z bezpieczeństwem istnieją także w programach pocztowych z rodziny Outlook koncernu Microsoft - oficjalnie ogłosił niemiecki urząd bezpieczeństwa sieciowego. Według jego komunikatu niebezpieczne jest także otwieranie pochodzących z nieznanych źródeł plików .chm, zwykle używanych w systemie pomocy Windows.

Według Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik (BSI) luki bezpieczeństwa występują w większości programów pocztowych produkcji Microsoftu:

Niebezpieczeństwo czai się także w stanowiącym część Windows systemie pomocy.

BSI podtrzymało swoje ostrzeżenie co do przeglądarki Internet Explorer w wersjach 6,7 i 8.

Jak zaleca BSI, użytkownicy powinni "zmienić strefę", w której wyświetlane są otrzymane wiadomości - na "Witryny z ograniczeniami". W przypadku programu Outlook odbywa się to w menu Narzędzia --> Opcje --> Zabezpieczenia. Zalecono też rezygnację z wyświetlania maili w postaci html.

Według niemieckiego urzędu w ogóle nie należy uruchamiać plików z rozszerzeniem .chm . Takie pliki są używane w windowsowym systemie pomocy. Sygnalizowane w komunikacie niebezpieczeństwo BSI szacuje jednak jako "niskie".

Niemcy pobierają Firefoxa

W piątek ten sam urząd oficjalnie ostrzegł przed używaniem przeglądarki Internet Explorer, a w ślad za nim poszły władze Francji. Powodem było zagrożenie stwarzane przez niezałataną lukę bezpieczeństwa większości wersji programu, tej samej, której użyto do ataku na firmę Google.

W środę Fundacja Mozilla podała, że od czasu tego ostrzeżenia do poniedziałku włącznie zanotowała dodatkowe 300 tysięcy pobrań swej darmowej przeglądarki internetowej Firefox, jakich dokonano z terenu Niemiec. Ken Kovash z Mozilli potwierdził też zwiększone zainteresowanie Firefoxem z terenu Francji.

Producent programu Opera - innej przeglądarki internetowej - także obserwuje zwiększoną liczbę jego pobrań, ale nie dysponuje bliższymi danymi.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane