• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Może pokierujesz LOT-em?

Może pokierujesz LOT-em?
Foto: TVN24 Foto: Kto pokieruje LOT-em?

LOT szuka prezesa. Zgodnie z zapowiedzią ministra skarbu państwa w prasie dziś ukazało się ogłoszenie o konkursie na stanowisko prezesa zarządu polskiego przewoźnika lotniczego.

Wymagania jakie trzeba spełniać, żeby wziąć udział w rekrutacji nie są zbyt wysokie. Oprócz studiów wyższych kandydat na prezesa musi mieć co najmniej 5-letni staż pracy oraz płynnie władać językiem angielskim. Do tego jeszcze wymagania natury prawnej: korzystanie z pełni praw publicznych, zdolność do czynności prawnych oraz niepodleganie ograniczeniom w zajmowaniu stanowisk w spółkach skarbu państwa.

List motywacyjny i CV trzeba napisać i po polsku, i po angielsku. Do tego trzeba dołączyć dokumenty potwierdzające kwalifikacje (mogą być w odpisach) oraz oddzielne oświadczenia o spełnieniu wymienionych wymagań. Kolejnym wymogiem jest oświadczenie o złożeniu w resorcie skarbu oświadczenia lustracyjnego.

Dokumenty można składać w siedzibie LOT-u w Warszawie od dziś do 19 października do godziny 12.00. Kwadrans później nastąpi otwarcie kopert i kandydaci będą telefonicznie lub mailowo informowani o dopuszczeniu do postępowania kwalifikacyjnego oraz zapraszani na rozmowy kwalifikacyjne. Rozpoczną się one 22 października.

Jak głosi jeden z punktów ogłoszenia, rada nadzorcza firmy zastrzega sobie możliwość zakończenia postępowania w każdym momencie bez wyłaniania kandydatów.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane