• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Most Północny: Później, coraz później...

Most Północny: Później, coraz później...
Foto: TVN24 Foto: Most Siekierkowski już cieszy mieszkańców południowych dzielnic stolicy, ale także rodził się w bólach

Rozpoczęcie budowy warszawskiego Mostu Północnego w tym roku i ukończenie jego budowy za dwa lata stoi pod znakiem zapytania. Miasto nie zdobyło jeszcze koniecznych pozwoleń, a na ich wydanie czeka się wiele miesięcy. Jednak urzędnicy tryskają optymizmem i zapewniają: zdążymy na czas.

Najbardziej wysunięta na północ stołeczna przeprawa ma połączyć Bielany z Białołęką i odciążyć ruch na Moście Grota-Roweckiego. Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz deklarował, że prace ruszą jeszcze w tym roku i zostaną ukończone w 2010 roku. Tymczasem zdaniem specjalistów termin ten jest juz nierealny.

Wyliczają, że nie ogłoszono jeszcze nawet przetargu na wykonawcę inwestycji, nie ma pozwolenia na budowę i brakuje tzw. decyzji środowiskowej, bez której nie można zacząć żadnych prac. Tę ostatnią wydaje wojewoda, a oczekiwanie na nią może trwać nawet półtora roku. Przed jej wydaniem, o planach inwestycji trzeba powiadomić okolicznych mieszkańców oraz organizacje ekologiczne.

Gdyby inwestycja nawet ruszyła w tym roku, to według jego wyliczeń most byłby gotowy dopiero pod koniec 2011 roku

most północny

- Rozmawiałem już z wojewodą - mówi Wojciechowicz - Obiecał, że wszystkie procedury będą maksymalnie przyspieszone i załatwione do lipca. W tym samym czasie będziemy szukać wykonawcy robót - dodaje wiceprezydent.

Formalności nie były załatwione wcześniej ponieważ wciąż nie powstał projekt Mostu Północnego. Ma być gotowy do 31 marca.

Zdaniem Andrzeja Łajszczaka, dyrektora pionu budownictwa drogowego w Mostostalu Warszawa, gdyby inwestycja nawet ruszyła w tym roku, to według jego wyliczeń most byłby gotowy dopiero pod koniec 2011 roku. Wynika to z konieczności wykonania tam prac, które są możliwe wyłącznie przy dodatnich temperaturach.


mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane