• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Most pokaże godzinę

Na moście Krasińskiego – jako pierwszej przeprawie na świecie - ma się pojawić sterowana z satelity iluminacja, która wskaże godzinę - zdradza "Życie Warszawy".

Łukowe przęsło o długości 280 metrów posłuży jako nośnik dla 25 różnokolorowych tablic świetlnych, które będą zmieniały konfigurację co minutę. Obserwując rozświetlony obiekt, będzie można odczytać aktualną godzinę.

Jeśli pomysł wejdzie w życie, most Krasińskiego przebije projektowany równolegle Północny, który jest płaski jak deska i pozbawiony niekonwencjonalnych elementów architektonicznych.

Jedyny taki most na świecie

Warty ponad 600 mln most ma zostać otwarty w 2011 roku.

warszawa

– Spróbujmy zapomnieć o jednolitych, nudnych mostach – mówi gazecie naczelnik Wydziału Mostowego w ZDM Andrzej Marecki. – Oprócz pełnienia roli komunikacyjnej most Krasińskiego może być także atrakcją turystyczną - dodaje. Według urzędników z ZDM takiego mostu nie ma nigdzie na świecie. Czasomierz na moście Krasińskiego ma być widoczny z odległości nawet dwóch kilometrów. Projektanci przewidują, że będzie sterowany przez satelitę. Warty ponad 600 mln most ma zostać otwarty w 2011 roku.

Wiadukt z przeszłością
Jest to jeden z planowanych mostów warszawskich, których budowa jest regularnie odsuwana w czasie. Istniał już w dawnych planach jako przedłużenie ulicy Krasińskiego. Planowano go już w okresie międzywojennym, plany pokrzyżował jednak wybuch wojny. Po wojnie zrealizowano jedynie czteropasmową ulicę Krasińskiego od placu Wilsona do Wisłostrady (z rezerwą na linię tramwajową) oraz bezkolizyjne skrzyżowanie z Wisłostradą.

Most prawdopodobnie ma zaczynać się na poziomie gruntu od ul. Krasińskiego (pod Wisłostradą), przecinać tereny przy KS Spójnia, Wisłę, następnie łączyć się z planowaną trasą o nazwie Trakt Nadwiślański. Następnie wiadukt ma prowadzić nad ulicą Jagiellońską, terenami FSO, bocznicą kolejową, dalej łączyć się z ulicą Budowlaną na Targówku.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane