• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Moskwa zakręci nam kurek z ropą?

Rosja szykuje się do odcięcia dostaw ropy do Polski i Niemiec - takie plotki krążą po Moskwie. - Nakazano przygotować się do odcięcia dostaw już w poniedziałek - powiedział w rozmowie z "The Daily Telegraph" wysokiej rangi biznesmen, który zastrzega sobie anonimowość.

Spekulacje, że rosyjskie firmy otrzymały dyspozycję przygotowania się do ograniczenia dostaw do Niemiec i Polski przez ropociąg "Przyjaźń" już zaczęły krążyć po Moskwie.

- Myślę, że to jest w dużym stopniu blef - relacjonuje korespondent Faktów TVN. - Specjaliści to zapewne potwierdzą (...) gaz i ropa muszą płynąć, bo jeżeli są wydobywane, to nie można tego procesu zatrzymać - mówił Zaucha.

Niemcy szykują się na zamknięcie kurka - CZYTAJ WIĘCEJ

Tymczasem, właśnie w poniedziałek, zbiera się szczyt Unii Europejskiej w sprawie konfliktu kaukaskiego. Wygląda jednak na to, że UE nadal nie jest gotowa do nałożenia sankcji na Rosję. - Godzina sankcji z pewnością jeszcze nie nadeszła - mówi źródło w Pałacu Elizejskim. Zanosi się zatem, że poniedziałkowy szczyt 27 państw odbędzie się raczej pod hasłem "pomocy dla Gruzji" niż "sankcji przeciwko Rosji".

W czwartek szef francuskiego MSZ Bernard Kouchner powiedział, że na wniosek "pewnych krajów" rozważane są sankcje "i inne środki" wobec Rosji, ale że sama Francja ich nie proponuje.

jjb/

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane