• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Rosja

Moskwa na ratunek rosyjskim bankom. Otrzymają preferencyjne kredyty

Moskwa na ratunek rosyjskim bankom. Otrzymają preferencyjne kredyty
Foto: sxc.hu Foto: W związku z zaangażowaniem Rosji w konflikt na wschodzie Ukrainy Unia Europejska i USA nałożyły na Rosję sankcje

Rosyjski minister ds. rozwoju gospodarczego Aleksiej Uljukajew wezwał Narodowy Fundusz Bogactwa Rosji do wypłaty preferencyjnych kredytów dla rosyjskich banków. Fundusze mają pomóc im finansować rosyjską gospodarkę - pisze Ria Novosti.

- Myślę, że to dobry pomysł na wykorzystanie pieniędzy z Narodowego Funduszu Bogactwa jak podstawę do finansowania operacji bankowych. To pomoże uzyskać największym możliwość oferowania dotowanych

kredytów, które potem trafią do takich firm jak Rosnieft - podkreślił minister.

Dodał, że taka sytuacja będzie korzystna dla wszystkich. - Narodowy Fundusz to dobry klient i atut dla banków. Operacja może być wykonywana bezpośrednio przez NFB, ale są też inne możliwości - zaznaczył Uljukajew.

Sankcje i konsekwencje

W związku z zaangażowaniem Rosji w konflikt na wschodzie Ukrainy Unia Europejska i USA nałożyły na Rosję sankcje, w tym gospodarcze, w formie ograniczenia dostępu do rynków kapitałowych rosyjskim bankom i firmom państwowym z sektora naftowego i zbrojeniowego, zakazu eksportu broni, dostarczania zaawansowanych technologii i usług dla sektora naftowego oraz zakazu eksportu niektórych przedmiotów podwójnego zastosowania dla odbiorców wojskowych.

Jednym z koncernów objętych sankcjami jest Rosnieft.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane