• rozwiń

Modlitwa mobilnych wyznawców

Kostka do gry DICE+ oraz aplikacja "Modlitwa w drodze" bazująca na Ewangelii, to niektóre z eksponatów prezentowanych przez prawie 70 wystawców na I Targach Mobilnych na Stadionie Narodowym w Warszawie. 60 prelegentów, 3 tys. zarejestrowanych gości, wykłady, spotkania, stoiska - te atrakcje czekają w sobotę.

Przedsiębiorcy z branży nie tylko prezentują swoje pomysły, lecz opowiadają też o drodze do sukcesu, niuansach technologii mobilnych, ich rozwoju, implementacji i użytkowaniu. W programie targów przewidziano szereg warsztatów i pokazów.

- Staraliśmy się pokazać całą panoramę rynku, od rozwiązań sprzętowych, przez aplikacje po agencje deweloperskie i zajmujące się marketingiem mobilnym - mówi organizator targów Adam Zygadlewicz.
Zwiedzający mogą przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom na rynku. W targach udział biorą firmy stricte branżowe, ale są też rozmaite fundacje oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

- Dla nas to możliwość wymiany doświadczeń, a dla zwiedzających możliwość zapoznania się z tym, co dzieje się w świecie cyfrowym - podkreśla rzecznik MAC Artur Koziołek.

Jednym z projektów pokazanych pierwszego dnia targów jest aplikacja stworzona przez jezuitów "Modlitwa w drodze" -  10 minutowe rozważanie bazujące na Ewangelii. Jak podkreślają autorzy jest "modlitwa człowieka mobilnego".

Innowacyjna kostka do gry

Kolejny z zaprezentowanych gadżetów to kostka do gry DICE+ firmy Game Technologies. Jak podkreśla Zofia Wawrzyniak, przedstawicielka producenta, to pierwsza polska pozycja w amerykańskim Apple Store.
- Kostka zaczyna podbijać także inne rynki. Piszą i mówią o nim m.in. w Japonii i w Chinach. A deweloperzy na całym świecie tworzą gry współpracujące z urządzeniem - podkreśla. I zapowiada, że firma nie zmierza osiadać na laurach. - Kto wie, może wyprodukujemy także kostkę kilkunastościenną - przyznaje.

Targi potrwają do soboty. W ten dzień organizatorzy zapraszają osoby pasjonujące się technologiami mobilnymi i śledzące trendy oraz te, które chciałyby się na ten temat czegoś dowiedzieć. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w kilkunastu bezpłatnych warsztatach, a także przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom na rynku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane