• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Mniejszy ruch tirów z Litwy

Mniejszy ruch tirów z Litwy
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Zmiany pomogą mieszkańcom, kierowcom i środowisku

Kierowcy tirów wjeżdżający do Polski z Białorusi nie będą mieli ograniczeń wwozu paliwa - zapowiedział wiceminister finansów, Jacek Kaplica. Efekt zmian poczują mieszkańcy miast i miejscowości, nękani wzmożonym ruchem ciężarówek z Litwy.

Dotychczas kierowcy chcący wjechać z Białorusi do Polski mogli wwieźć w baku nie więcej niż 200 litrów paliwa. Decyzja w sprawie zniesienia ograniczenia już zapadła w rządzie - powiedział Kaplica w programie Pieniądze od Rana w TVN CNBC Biznes. - Ograniczeniem będzie wielkość standardowego zbiornika pojazdu.

Zmiana ma pomóc m.in. mieszkańcom terenów znajdujących się na trasie z Litwy, przez które przejeżdża wiele tirów, omijających z powodu ograniczeń Białoruś. - Samochód jadący z Moskwy może jechać przez Litwę. Tam tych ograniczeń nie ma, i można wwieźć pełen zbiornik. Jadąc natomiast przez Białoruś, tylko 200 l. Stąd notowaliśmy sytuacje przejazdu większości samochodów przez Litwę - powiedział.

Lepiej w Augustowie?

Na liście miast, w których powinien spaść ruch tirów, jest Augustów. W tym mieście od lat władze starają się o budowę obwodnicy. Ta jednak opóźnia się, bowiem jej plany zakładają przebieg przez chronione w ramach programu Natura 2000 tereny doliny Rospudy. (CZYTAJ WIĘCJ)

Minister zaznaczył jednak, że nie oznacza to zupełnego uwolnienia kierowców od kontroli. - W tej chwili zdejmujemy te ograniczenia, co nie znaczy, że będzie bez ograniczeń - podkreślił.

sm ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane