• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Mniej zarobią na naszych emeryturach

Mniej zarobią na naszych emeryturach
Foto: TVN24 Foto: Mniej zarobią na naszych emeryturach?

Resort pracy i polityki społecznej planuje nowelizację ustawy o Otwartych Funduszach Emerytalnych. Jak zapowiada "Parkiet", ma ona doprowadzić do zmian w wysokości prowizji pobieranych przez fundusze, będą też możliwe różne strategie inwestycyjne w ramach jednego funduszu.

Według zapowiedzi wiceminister pracy i polityki społecznej Agnieszki Chłoń-Domińczak, to klient - przyszły emeryt - ma decydować, czy woli, aby jego pieniądze były inwestowane według bardziej agresywnej, czy też bardziej bezpiecznej strategii. Dostanie więc podobne możliwości jak klienci "zwykłych" Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych.

Od przyjętej strategii inwestycyjnej zależeć będzie wysokość prowizji pobieranej przez firmę zarządzającą OFE. Tak jest także w TFI: obecnie prowizje tam wahają się od 0,6 do 5,5 proc. wartości wpłaconego kapitału. Najniższe są w funduszach inwestujących w bony skarbowe i papiery dłużne, wyższe w funduszach akcyjnych.

Tymczasem w przypadku OFE obecnie obowiązująca ustawa dopuszcza aż aż 7-procentową prowizję i prawie wszystkie fundusze pobierają ją w takiej wysokości.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane