• rozwiń

Mniej pieniędzy z nieba

Mniej pieniędzy z nieba
Foto: sxc.hu Foto: Czas zaciskać pasa

Linie lotnicze muszą przygotować się na jeszcze mniejsze przychody niż w ubiegłym roku, ostrzega Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA).

W tym roku, wynika z obliczeń IATA, linie lotnicze będą mogły pochwalić się zarobkami ok. 9,1 miliarda dolarów. To poważna zmiana w stosunku z rokiem 2010, gdy przewoźnicy zarobili 15,1 miliarda dolarów.

Przyczyną spadku dochodów jest wzrost cen paliwa, bo pasażerów ciągle przybywa. Do 2014 ma ich być nawet 3,3 miliarda rocznie, co oznacza wzrost w porównaniu z 2009 rokiem o 32 procent.

Nadlatuje Azja

Z danych IATA wynika, że wzrost liczby pasażerów linie lotnicze będą zawdzięczać przede wszystkim rozwijającym się gospodarkom Azji, szczególnie Chinom. Już w tym roku Azja generuje 4,6 miliarda przychodów linii lotniczych.

W tym samym czasie spada udział Ameryki Północnej w rynku lotniczym, który w 2014 r. osiągnie 23 proc. Niemniej, Stany Zjednoczone nadal pozostaną krajem z najbardziej rozwiniętym rynkiem lotnictwa wewnątrzkrajowego.

mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane