• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Miraculum sprzedaje "Brutala". Za ponad 6 mln zł

Miraculum sprzedaje "Brutala". Za ponad 6 mln zł
Foto: Miraculum Foto: Brutal to jedna z najpopularniejszych w Polsce marek kosmetycznych dla mężczyzn

Firma kosmetyczna Miraculum sprzedała za 6,15 mln zł brutto markę "Brutal" - poinformowała spółka w środowym komunikacie. Kupującym jest firma La Rive z Grudziądza.

Zgodnie z umową La Rive nabędzie m.in. prawa do znaku towarowego, prawa majątkowe oraz receptury produktów.

Jak podała spółka, sprzedaż marki "Brutal" zapewni środki na sfinansowanie kapitału obrotowego, aby zabezpieczyć kontrakty produkcyjne w pierwszym kwartale 2015 roku.

Zmiana strategii

"Transakcja sprzedaży marki "Brutal" jest związana z przyjętą przez zarząd spółki strategią, która zakłada m.in. zmianę w dotychczasowej polityce sprzedażowo-marketingowej w celu odwrócenia trendu i powrót do wzrostów sprzedaży, w szczególności na bardziej rentownych kategoriach takich jak pielęgnacja twarzy i ciała oraz asortyment do makijażu" - czytamy w komunikacie.

Firma Miraculum działa na rynku sprzedaży detalicznej. W jej portfolio znajdują się m.in. takie marki jak Tanita, Pani Walewska, Chopin, Wars i Lider. Niektóre produkty oferowane są również na rynkach zagranicznych. Główne rynki eksportowe to Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa.

W lutym 2007 roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od stycznia bieżącego roku na rynku obligacji Catalyst.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane