• rozwiń

Mińsk dostanie miliard dolarów. To kredyt z Chin

Mińsk dostanie miliard dolarów. To kredyt z Chin
Foto: sxc.hu Foto: Państwowy Bank Rozwoju Chin otworzy dla Białorusi dwie długoterminowe linie kredytowe na sumę miliarda dolarów

Państwowy Bank Rozwoju Chin otworzy dla Białorusi dwie długoterminowe linie kredytowe na sumę miliarda dolarów – poinformowała w piątek państwowa agencja BiełTA.

Otwarcie wspomnianych linii kredytowych na 15 lat przewiduje memorandum o współpracy podpisane w piątek przez Ministerstwo Finansów Białorusi i Państwowy Bank Rozwoju Chin. W obu przypadkach spłata rozpocznie się po 5 latach.

Inwestycje w transport

Środki mają być przeznaczone na realizację w Białorusi projektów inwestycyjnych w sferze transportu, energetyki, przemysłu oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Prezydent Alaksandr Łukaszenka oświadczył w piątek, że Białoruś liczy na dużą aktywność inwestycyjną strony chińskiej. Przypomniał, że na terytorium jego kraju już jest realizowany szereg dwustronnych projektów inwestycyjnych, z których największe to białorusko-chiński park przemysłowy oraz produkcja chińskich samochodów osobowych Geely.

- W celu udanej realizacji wspomnianych projektów strona białoruska zapewniła najkorzystniejsze w europejskiej przestrzeni warunki dla prowadzenia działalności biznesowej – zaznaczył na spotkaniu z wicepremierem Chin Zhangiem Gaoli w Mińsku.

Państwowa agencja BiełTA podała w piątek, że w najbliższym czasie dojdzie do wizyty na Białorusi chińskiego prezydenta Xi Jinpinga.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane