• rozwiń

Ministerstwo Finansów sprawdza skarbówkę. Po nagraniu rozmowy Nowaka i Parafianowicza

Ministerstwo Finansów sprawdza skarbówkę. Po nagraniu rozmowy Nowaka i Parafianowicza

Ministerstwo sprawdza prawidłowość postępowań Urzędu Kontroli Skarbowej oraz Izby Skarbowej - poinformowała rzeczniczka resortu finansów Wiesława Dróżdż. Ma to związek z nagraną rozmową byłego wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza z byłym ministrem Sławomirem Nowakiem.

- Trwa sprawdzanie działań kontrolnych przeprowadzonych przez Urząd Kontroli Skarbowej i Izbę Skarbową, które ma wyjaśnić, czy treść obietnic nagranych na tych taśmach, zaistniała w rzeczywistości - powiedziała we wtorek Dróżdż.

Rzeczniczka przekazała, że więcej informacji zostanie udzielonych na konferencji prasowej ministra finansów Mateusza Szczurka o godz. 14.

Rozmowa nagrana

W rozmowie, której stenogramy upublicznione zostały w poniedziałek przez "Wprost", Parafianowicz miał mówić Nowakowi, że użył swych wpływów do zablokowania kontroli skarbowej u żony Nowaka. W sprawie treści tej rozmowy praska prokuratura wszczęła w poniedziałek śledztwo.

W poniedziałek premier poinformował, że poprosił ministra finansów o możliwie szybkie zbadanie sprawy. - W związku z doniesieniami prasowymi, minister finansów zarządził kontrolę wewnętrzną w celu wyjaśnienia ewentualnych nieprawidłowości. Jednak według dostępnych danych nie ma powodu przypuszczać, by ktokolwiek próbował wpływać na decyzję dotyczącą kontroli w tej sprawie - zaznaczył szef rządu.

Parafianowicz w latach 2007-2013 był wiceministrem finansów, pełniącym funkcję generalnego inspektora kontroli skarbowej, pełnomocnika rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej, generalnego inspektora informacji finansowej. Pod koniec grudnia ub.r. rada nadzorcza PGNiG powołała Parafianowicza na funkcję wiceprezesa ds. korporacyjnych.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane