• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Ministerstwo Edukacji przy "Alei Gestapo"

Ministerstwo Edukacji przy "Alei Gestapo"
Foto: TVN24/Radio ZET Foto: Jaki jest adres MEN?

Ministerstwo Edukacji Narodowej mieści się w Warszawie, przy... al. Gestapo 25 - taką informację można było znaleźć na oficjalnej stronie internetowej resortu. Urzędnicy przyznali, że błąd się pojawił, ale już go poprawili. A skąd się wziął? Bo do tłumaczenia użyto... usługi Google - i nie sprawdzono, co z tego wynikło.

Aleję Gestapo na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej odkryli dwaj słuchacze Radia Zet. Reporter rozgłośni zaalarmował urzędników resortu.

Rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Grzegorz Żurawski zapewnia, że już teraz wszędzie w adresach figuruje "al. J. Ch. Szucha".

Jak wyjaśnia, błąd w adresie jest konsekwencją użycia przez MEN, w ramach tworzenia obcojęzycznej wersji swojej strony internetowej, aplikacji automatycznego tłumaczenia. - Już zareagowaliśmy. Błąd został poprawiony - mówi rzecznik MEN.

- Możemy wyrazić ubolewanie, że doszło do takiej sytuacji. Usunęliśmy już to niezręczne sformułowanie ze strony - zapewnia Żurawski.

Według rzecznika także inne resorty posiłkują się automatem do tłumaczeń. - Korzystamy ze sprawdzonego bezpłatnego narzędzia - które jest używane także przez inne ministerstwa - gdyż zatrudnienie firm do tłumaczeń kosztowałoby, co najmniej, kilkaset tysięcy złotych - argumentuje rzecznik MEN.

Strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej ma pięć obcojęzycznych wersji językowych: angielską, francuską, hiszpańską, niemiecką i rosyjską.


Siedziba MEN mieści się w Warszawie w budynku zbudowany w latach 1925-1930, według projektu profesora Zdzisława Mączeńskiego, dla ówczesnego Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. Jej prawidłowy adres to Aleja J. Ch. Szucha 25. W tym gmachu w latach okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej znajdowało się więzienie śledcze gestapo.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane