• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Ministerstwo broni podatników. Wrażliwe dane nie dla służb

Ministerstwo broni podatników. Wrażliwe dane nie dla służb
Foto: Archiwum\TVN24 Foto: Służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych nie zostaną dopuszczone do wrażliwych danych o podatnikach

Fiskus odmówił służbom dostępu do wiedzy o majątku Kowalskiego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zostało odprawione z kwitkiem już drugi raz – pisze piątkowy "Puls Biznesu".

Służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych nie zostaną dopuszczone do wrażliwych danych o podatnikach zawartych w deklaracjach podatkowych oraz innych dokumentach składanych organom skarbowym.

Sprzeciw resortu

Ministerstwo Finansów kategorycznie sprzeciwia się, by w ten sposób ułatwić działania policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Straży Granicznej.

- Naiwnością byłoby oczekiwanie, że przestępcy będą w deklaracjach podatkowych zawierać informacje o dochodach z łamania prawa. Ryzyko wycieku danych o podatnikach byłoby ogromne - podkreśla Andrzej Nikończyk, szef rady podatkowej Konfederacji Lewiatan.

MSW już drugi raz próbuje uzyskać dostęp do danych podatkowych. Po raz pierwszy wystąpiło do MF z takim żądaniem ponad rok temu. Wtedy domagało się dostępu do akt podatkowych dla policji. Mimo odmowy, przy drugim podejściu poszerzyło ten postulat o ABW i SG.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane