• rozwiń
  • WIG20 2183.41 -1.08%
  • WIG30 2482.28 -1.08%
  • WIG 57953.60 -0.84%
  • sWIG80 11657.25 +0.41%
  • mWIG40 3770.85 -1.02%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:43

Dostosuj

Ministerstwo: Ani grosza więcej

Ministerstwo: Ani grosza więcej
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: PARP obiecuje, że kolejny nabór wniosków o dotacje na e-biznes odbędzie się bez kolejek

Decyzja jest ostateczna i nieodwołalna - nie będzie więcej pieniędzy dla przedsiębiorców na e-biznes. Dotacje dostaną tylko wnioski złożone pierwszego i drugiego dnia w październikowym naborze - powiedziała reporterce TVN CNBC Biznes Anita Weołowska z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

- Została podjęta decyzja o niezwiększaniu alokacji na dotychczasowe działania, dotychczasowy konkurs - powiedziała TVN CNBC Bzines Wesołowska.

- Mamy dla przedsiębiorców rozwiązania, ale nie chciałabym o nich mówić, bo wymagają omówienia z KE. Dodam, że nasza decyzja o niezwiększaniu alokacji została na roboczo przegadana z KE. Tutaj jesteśmy jednomyślni - dodała.

Październikowy nabór wniosków skończył się skandalem. Choć pośrednicząca w ich przyjmowaniu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapewniała - gdy przed jej siedzibą kwitły już kilkusetmetrowe kolejki - że najlepsze wnioski dostaną dotację, to ostatecznie uwzględniła wnioski złożone tylko przez pierwsze dwa dni naboru. Wpłynęło 2.816 wniosków na łączną kwotę 1,9 mld zł. Ostatecznie dofinansowanie otrzymało 335 wniosków na ok. 233 mln zł.

Gdy się to okazało, przedsiębiorcy domagali się zwiększenia puli pieniędzy przeznaczonych na konkurs o 250 mln zł, żeby wszystkie poprawne wnioski były dofinansowanie. Niektórzy z tych, których wniosków nie uwzględniono w październikowym naborze, złożyli już przeciwko PARP pozew do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

W kolejnym naborze postanowiono zmienić zasady. Przedsiębiorcy nie będą musieli już osobiście dostarczać dokumentów i oczekiwać w kolejkach. Składanie wniosków będzie odbywać się tylko przez internet. O tym czy projekt zostanie zakwalifikowany, zadecyduje jego jakość, innowacyjność i efektywność ekonomiczna.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane