• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Minister znowu obiecuje Lotos

Minister znowu obiecuje Lotos
Foto: TVN24 Foto: Skarb Państwa chce sprzedać 53 proc. gdańskiej spółki

Minister skarbu Aleksander Grad zapowiadał, że we wrześniu zaprosi do zgłaszania się inwestorów zainteresowanych prywatyzacją Grupy Lotos. Minął wrzesień, i nic. W poniedziałek zapowiedział, że takie zaproszenie zostanie wysłane jeszcze w październiku.

- Bardzo intensywnie pracujemy i chcę - taki cel postawiłem przed moimi zespołami - aby memorandum i zaproszenie zostały wystosowane jeszcze teraz, w październiku - powiedział minister dziennikarzom w Krakowie.

Skarb Państwa chce sprzedać w międzynarodowym przetargu 53 proc. akcji Grupy Lotos.

Pod koniec września minister Grad informował, że przedmiotem negocjacji z inwestorami, oprócz ceny, ma być m.in. pakiet inwestycyjny, zabezpieczający funkcjonowanie spółki.

Możliwość prywatyzacji Grupy Lotos ma gwarantować zmiana zapisu w "Polityce energetycznej Polski do 2030 roku". Obowiązująca obecnie rządowa strategia dla sektora paliwowego zakłada, że udział Skarbu Państwa w Grupie Lotos nie może być niższy niż 50 proc.

Lotos jest grupą kapitałową sektora paliwowego, w skład której, oprócz spółki-matki, wchodzą spółki: Lotos Czechowice, Lotos Jasło i Lotos Petrobaltic (prowadzi wydobycie ropy naftowej i gazu spod dna Bałtyku) oraz kilkanaście spółek-córek.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane