• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Minister zareklamował, a potem się zawstydził

Minister zareklamował, a potem się zawstydził

"Dobra, polska, nowa myśl techniczna, zachęcam, żeby skorzystać! Ciągle powtarzam: dobre polskie produkty lepsze niż byle jakie zagraniczne!" - tak minister rolnictwa Marek Sawicki własnymi ustami reklamował nowy polski samochód. Film najpierw pojawił się na stronie jego resortu, a gdy wykpiono go w "Szkle kontaktowym" - zniknął...

– Tan pojazd sprawdza się w rolnictwie i nie tylko, warto na niego postawić – zachwalał auto o nazwie Pasagon minister Sawicki. To pojazd, którego produkcję uruchamia prywatna firma DZT Tymińscy z Siemiatycz.

Przed miesiącem na Targach Pogranicza w Siemiatyczach producent zorganizował oficjalną premierę swego samochodu. Był tam również szef resortu rolnictwa.

Na stronie Ministerstwa Rolnictwa pojawił się potem film nakręcony podczas imprezy. Spot zrealizowała własna ekipa filmowa resortu rolnictwa. – Mam zespół, który przygotowuje relacje z moich spotkań i wyjazdów – mówił „Dziennikowi Gazecie Prawnej” sam minister Sawicki.

Na pytanie, dlaczego sfinansował produkcję reklamówki prywatnej firmy i na dodatek sam wziął w niej udział, odparł: – Nie wstydzę się promować polskich produktów.

Jednak film ministra wzbudził zainteresowanie autorów "Szkła kontaktowego" TVN24, a sprawę opisał też "Dziennik Gazeta Prawna" - i najwyraźniej minister się jednak zawstydził. "Reklamówka" ze strony resortu rolnictwa zniknęła. Od miesiąca też nie pojawiły się nowe filmy, kręcone przez ministerialną ekipę.

Na stronie resortu pozostał film o samych targach w Siemiatyczach i tylko "pamiętliwe" archiwa Google pokazują, że był jeszcze jeden - "Pasagon - prezentacja nowego polskiego samochodu podczas V Targów Pogranicza w Siemiatyczach 22.08.2010". Samego filmu archiwa internetowego giganta nie zachowały.

Zapobiegliwi okazali się jednak internauci, dzięki którym film trafił na serwery YouTube...

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane