• rozwiń

Minister wymienia zarząd "Rzepy"

Minister wymienia zarząd "Rzepy"
Foto: TVN24 Foto: Wielka wymian kadr w "Rz"

Odwołanie całego zarządu i trzech członków rady nadzorczej - to bilans dwudniowych zmian w państwowej spółce Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita. Resort skarbu informuje, że zmiany mają na celu kontynuację prywatyzacji spółki.

W niedzielę rada nadzorcza PW Rzeczpospolita odwołała jednego z członków dwuosobowego zarządu - Andrzeja Filipowicza i oddelegowała w jego miejsce jednego ze swoich członków - Andżelikę Wielanek - do czasowego pełnienia funkcji członka zarządu. W poniedziałek zaś minister skarbu zwołał walne zgromadzenie PW Rzeczpospolita i odwołał trzech członków rady nadzorczej: przewodniczącego Kazimierza Lankosza oraz dwoje członków: Leona Wareckiego i Agnieszkę Lubieńską.

Jak poinformował w poniedziałek resort w komunikacie prasowym "w ich miejsce zostało powołanych trzech pracowników Ministerstwa Skarbu Państwa". Nie podano jednak ich nazwisk.

Idzie nowe. Po całości

Poniedziałkowa zmiana w radzie nadzorczej pociągnęła za sobą kolejną zmianę w zarządzie - walne zgromadzenie odwołało drugiego z jego członków - Piotra Rostkowskiego. Jak informuje resort, "podczas najbliższego posiedzenia rady nadzorczej w nowym składzie do czasowego pełnienia funkcji członka zarządu zostanie oddelegowany jeden z członków rady nadzorczej".

Zmiany we władzach PW Rzeczpospolita zbiegają się z procesem prywatyzacji spółki. Resort skarbu chce sprzedać 85 proc. swoich udziałów. Wiążące oferty kupna złożyły w marcu dwie firmy: Platforma Mediowa Point Group i Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe. Minister skarbu nie zdecydował jak dotąd, którą ze spółek zaprosi do dalszych rozmów. Resort wezwał na razie obie zainteresowane spółki do uzupełnienia ofert.

W poniedziałkowym komunikacie Ministerstwo Skarbu zapewniło, że "przeprowadzone zmiany w władzach spółki mają na celu zapewnienie kontynuacji procesu prywatyzacji PWR S.A.".

PW Rzeczpospolita jest właścicielem 49 proc. udziałów w spółce Presspublica - wydawcy m.in. dzienników: "Rzeczpospolita" i "Parkiet". Pozostałe 51 proc. udziałów w Presspublice należy do brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Mecom.

mkg ram

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane