• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Minister spiera się o władze Polskiego Radia

Minister spiera się o władze Polskiego Radia
Foto: TVN24 Foto: Władze PR będą miały tylu członków co do tej pory

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po raz kolejny odrzuciła wniosek ministra skarbu o zmianę liczby członków władz Polskiego Radia. Resort chciał, by rozszerzyć skład wszystkich rad nadzorczych spółek radiofonii publicznej do dziewięciu członków, a składy ich zarządów - do pięciu.

"W stanowisku uwzględniono wyniki konsultacji przeprowadzonych przez KRRiT z zarządami spółek radiofonii publicznej" - czytamy w komunikacie KRRiT.

Najpierw mniej, teraz więcej

Poprzednio minister proponował ograniczyć liczbę członków rady nadzorczej tzw. dużego radia, czyli Polskiego Radia SA w Warszawie - tego które nadaje Jedynkę, Trójkę, Radio Bis i Program II.

Według resortu taka zmiana sprawiłaby, że rada nadzorcza PR odzyskałaby możliwość działania bez konieczności uzupełniania istniejącego w niej wakatu.

W obecnej sytuacji - po tym, jak pod koniec stycznia z zasiadania w radzie zrezygnowała jej przewodnicząca Irena Kleniewska, a KRRiT nie uzupełnia składu rady - organ ten nie może spotykać się na posiedzeniach ani podejmować uchwał.

Abonament bez zmian

Krajowa Rada postanowiła ponadto we wtorek utrzymać na obecnym poziomie wysokość przyszłorocznych opłat abonamentowych.

"Uznano, że ewentualne zwiększenie opłat nie zrekompensowałoby strat w poborze abonamentu, jakie nastąpiły w bieżącym roku. Przyjęte rozwiązanie nie obciąża tych wszystkich płatników abonamentu, którzy rzetelnie wywiązują się z realizacji obowiązującego prawa" - oświadczyła KRRiT w komunikacie.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane