• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Minister skarbu uspokaja Szczecin

Minister skarbu uspokaja Szczecin
Foto: TVN24 Foto: Minister Grad nie krył zadowolenia z przebiegu rozmów

- Podczas spotkania poprosiłem inwestorów, zarówno dla stoczni szczecińskiej, jak i gdyńskiej, aby nawiązali silny dialog z załogą - mówi minister skarbu, Aleksander Grad. Jego zdaniem odpowiedź Komisji Europejskiej ws. polskich stoczni nastąpi za kilka dni.

Aleksander Grad jest dziś w Szczecinie, gdzie m.in. spotyka się z przedstawicielami związków zawodowych tamtejszej stoczni. - Inwestorzy i ja staraliśmy się przybliżać stronom zapisy, mogące być w obszarze zainteresowania strony społecznej - zapewnił.

Minister powiedział , że w ciągu kilku dni powinny pojawić się opinie Komisji Europejskiej w sprawie programów restrukturyzacyjnych. - Komisja Europejska musi mieć czas na wnikliwe przeanalizowanie tych obszernych dokumentów. Opinie na ten temat pojawią się za kilka dni. Chcemy ten czas wykorzystać na wyjaśnianie ważnych kwestii na linii przyszły inwestor - załoga - władze stoczni - mówił min. Grad.

- Chcemy wypracować model współpracy między samorządem, zarządem stoczni i załogą. Temu to spotkanie służyło - powiedział minister, zapewniając, że przebiegało ono w dobrej atmosferze. - Jest dialog z rządem. Pracownicy stoczni wiedzą, że ze strony rządu zostało zrobione wszystko, co było możliwe. Bo czy którykolwiek rząd zrobił dla stoczni tak wiele? Nie było takiej sytuacji. Nasza współpraca ze stroną społeczną jest wprost wzorowa - zapewniał.

Minister Aleksander Grad zaznaczył, że po otrzymaniu opinii od KE, przyjdzie czas na dalsze rozmowy w sprawie szczegółów programów. - Cierpliwie czekamy pewni ufności, że decyzje będą pozytywne.

sm/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane