• rozwiń

Minister skarbu straci pracę?

Minister skarbu straci pracę?

Minister skarbu Wojciech Jasiński miał przekazać Polskiej Agencji Prasowej dotację, bo spółka miała kłopoty finansowe - podaje "Newsweek". Tyle, że departament budżetu w ministerstwie ostrzegał ministra, że to absolutnie niezgodne z prawem.

Jednak na tej opinii minister napisał, by dotację mimo wszystko przekazać - twierdzi tygodnik, powołując się na kontrolerów NIK.

Minister skarbu Wojciech Jasiński może stracić pozwolenie na zarządzanie pieniędzmi, co oznacza, że nie mógłby być już ministrem skarbu - twierdzi "Newsweek". Według tygodnika, który dotarł do wyników kontroli NIK, minister miał przekazać niezgodnie z prawem cztery miliony zł dotacji.

Gdyby w życie weszła nowa ustawa o PAP, minister miałby prawo taką dotację przekazać. Tyle, że prawo wciąż tkwi w resorcie skarbu, tak więc przekazanie pieniędzy było nielegalne.

NIK chce by komisja dyscypliny finansów publicznych przy Ministerstwie Finansów wszczęła postępowanie w tej sprawie. Minister próbował odwołać się od decyzji NIK, ale jego protesty zostały odrzucone - donosi "Newsweek".

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane