• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Minister przerwał walne w mediach publicznych

Minister przerwał walne w mediach publicznych
Foto: TVN24 Foto: W mediach publicznych na razie bez zmian

Minister Skarbu Państwa, czyli jednoosobowe walne zgromadzenie akcjonariuszy TVP SA, Polskiego Radia SA i Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia podjął we wtorek decyzję o ogłoszeniu trzydziestodniowych przerw w obradach zgromadzeń tych spółek - poinformował resort na swojej stronie internetowej.

Ogłoszenie przerwy w walnym Telewizji Polskiej SA resort argumentuje otrzymaniem dzień wcześniej od Ministerstwa Finansów informacji o zakończeniu kontroli prowadzonej przez łódzką skarbówkę. Obecnie Minister Skarbu Państwa czeka na dodatkowe informacje z tego postępowania, które będą mieć wpływ na ocenę przedłożonych na zgromadznie przez zarząd spółki dokumentów.

Informacje, raporty, inne przeszkody

W odniesieniu do Polskiego Radia SA ogłoszenie przerwy jest spowodowane otrzymaniem przez ministra skarbu odpowiedzi od Głównego Inspektora Pracy o przeprowadzenie kontroli w spółce w związku z podejrzeniem nieprawidłowości co do przestrzegania przez Polskie Radio przepisów prawa pracy. Ponadto do ministerstwa wpłynęły informacje zarządu Polskiego Radia SA o wdrażaniu zaleceń audytora, który na wniosek MSP kontrolował PR. Teraz resort będzie zapoznawał się z tą informacją.

Jeśli chodzi zaś o 17 Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia, zarządzenie trzydziestodniowej przerwy ma doprowadzić do ujednolicenia kadencji rad nadzorczych. W tych przypadkach zwyczajne walne zgromadzenia zostały przerwane po podjęciu uchwał w sprawie zatwierdzenia sprawozdań zarządu z działalności spółek oraz sprawozdań finansowych za rok obrotowy 2008, podziału zysku/pokrycia straty, udzielenia absolutorium członkom zarządów z wykonania obowiązków w 2008 roku.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane