• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Min. Grad chce znów rozmawiać z Brukselą

Min. Grad chce znów rozmawiać z Brukselą
Foto: PAP Foto: Los Stoczni Szczecińskiej zależy obecnie od decyzji Komisji Europejskiej

Minister skarbu Aleksander Grad poprosił unijną komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes o dwa spotkania w sprawie planów restrukturyzacji polskich stoczni - poinformował w piątek resort skarbu. Minister wysłał w tej sprawie list do Brukseli.

"Pierwsze spotkanie [z przedstawicielami Komisji Europejskiej - red.], o charakterze technicznym, powinno służyć omówieniu szczegółowych aspektów planów restrukturyzacyjnych. Drugie spotkanie, o charakterze politycznym, powinno odbyć się z udziałem Pani Komisarz i Ministra Grada" - czytamy w komunikacie resortu gospodarki.

"12 września, w liście przewodnim do planów restrukturyzacyjnych Komisji, Aleksander Grad podkreślił, że jest do dyspozycji Pani Komisarz, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z przedstawionymi dokumentami" - dodano w komunikacie.

Minister skarbu powiedział w piątek, że jest "gotowy w każdej chwili polecieć do Brukseli". Według niego, programy są bardzo obszerne. - Nie sądzę, aby nie było do nich żadnych uwag - powiedział.

12 września resort skarbu przesłał KE plany restrukturyzacji polskich stoczni - CZYTAJ WIĘCEJ. Jeśli Bruksela ich nie zaakceptuje, zakłady będą musiały zwrócić pomoc publiczną, którą otrzymały po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, a to może oznaczać ich bankructwo.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane