• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Biznes dla Ludzi

Miłość może dopaść cię wszędzie, nawet w pracy. Co wtedy robić, wyjaśnił Paweł Blajer

Miłość może dopaść cię wszędzie, nawet w pracy. Co wtedy robić, wyjaśnił Paweł Blajer Odtwórz: Miłość może dopaść cię wszędzie, nawet w pracy. Co wtedy robić, wyjaśnił Paweł Blajer
Foto: Na "Biznes dla Ludzi" zaprasza Paweł Blajer. Początek o godz. 20 | Video: Miłość może dopaść cię wszędzie, nawet w pracy. Co wtedy robić, wyjaśnił Paweł Blajer

Czy w regulaminie pracy pracodawca może zakazać flirtowania? Czy wprowadzenie zakazu pracy małżeństw w firmie jest legalne? M.in. na te pytania odpowiedział dziś Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Polskie prawo pracy nie definiuje zjawiska romansu w miejscu pracy i nie zabrania romansowania w pracy. Biurowy flirt nie może być więc bezpośrednią przyczyną zwolnienia.

Gorsze wyniki

Sytuacja komplikuje się, gdy romans pracowników prowadzi do gorszych wyników finansowych czy utraty wiarygodności bądź reputacji firmy. Ważne są jedynie skutki zaniedbań wynikających z romansu, nie zaś sam fakt uwikłania się we flirt.

Niektóre korporacje mają wpisane zakazy romansowania w tzw. kodeksach etyki.

- Pracownicy nie powinni obawiać się formalnie, nieformalnie jeśli usłyszeliby, że małżeństwa są źle widziane, to z praktyki mogę powiedzieć, że wcześniej czy później któreś z nich straci pracę. To jest poza prawem, bo samo małżeństwo nie może stać się przeszkodą w samym zatrudnieniu ludzi. Zakaz w regulaminie odpada. Ja nie mogę w regulaminie pracy napisać, że jest zakaz małżeństw - podkreślił Piotr Wojciechowski z kancelarii Raczkowski i Wspólnicy.

A co, gdy małżonka staje się podwładną? - Gdyby miało się okazać, że pan preferuje małżonkę i mówi: "siedź kochana i nic nie rób", to wtedy wyższy przełożony mógłby takich ludzi rozłączyć. Przyczyną jest tu sposób wykonywania pracy a nie samo małżeństwo - dodał.

Program "Biznes dla Ludzi" Pawła Blajera do obejrzenia na antenie TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o godz. 20.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane