• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Miller doceniony za podatki, liberalizm i UE

Miller doceniony za podatki, liberalizm i UE
Foto: TVN24 Foto: Leszek Miller nagrodzony

Były premier Leszek Miller otrzymał Nagrodę Specjalną podczas Wielkiej Gali Business Centre Club, na której ogłoszono wyniki XX edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu. Millera wyróżniono "za osobiste podjęcie w 2003 roku decyzji o obniżeniu podatku dla przedsiębiorców z 27 proc. do 19 proc., doprowadzenie do uchwalenia pierwszej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz za wprowadzenie Polski do Unii Europejskiej na korzystnych warunkach".

Odbierając nagrodę były premier podkreślił, że Polska stała się członkiem UE na "najlepszych warunkach". - Siedem lat już upłynęło, kiedy Europa powiedziała nam TAK, a my powiedzieliśmy TAK Europie. Każdy dzień potwierdza słuszność tej decyzji. (...) Dzisiaj nie ma już wielu Polaków, a pewnie będzie ich coraz mniej, którzy wątpią w słuszność tej decyzji - podkreślił.

Dodał, że "Polska droga na zachód wiodła przez Niemcy". - Możemy być wszyscy dumni, że ta granica polsko-niemiecka, która przez całe wieki była granicą z krwi i żelaza, granicą, która tak dzieliła nasze narody, dzisiaj już jest tylko symboliczną linią na mapie. Myślę, że niewielu z nas jeszcze jakiś czas temu mogło sobie wyobrazić taką rzeczywistość - dodał.

Słowo od prezydenta

Podczas gali prezydencki minister Olgierd Dziekoński odczytał też list prezydenta Bronisława Komorowskiego do uczestników gali. Prezydent wyraził w nim uznanie dla polskich przedsiębiorców za wkład w rozwój kraju.

"Uhonorowani statuetkami Liderów Polskiego Biznesu dają przykład nowoczesnego, kreatywnego myślenia o sprawach ekonomii. Są liderami tego, co zapewnia gospodarce stabilny, długotrwały wzrost, a społeczeństwu dostatek" - napisał prezydent. Podkreślił też w liście, że dzięki polskim firmom nasz kraj, jako jedyny kraj w Europie, uniknął recesji.

"Ten rok zapowiada się równie dobrze. Nie oznacza to jednak, że w polskiej gospodarce nie ma problemów do rozwiązania. (...) Jednym z nich jest bez wątpienia kondycja naszych finansów publicznych. Innym, również niezmiernie ważnym, jest uwolnienie przedsiębiorczości od biurokratycznych obciążeń, które ciągle nie pozwalają w pełni rozwinąć skrzydeł tym, którzy chcą realizować w gospodarce swoje pomysły i marzenia" - podkreślił prezydent.

Dla przyjaciół biznesu

Od 1991 roku Business Centre Club przyznaje Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu firmom i ich szefom. W konkursie uczestniczą członkowie BCC, niezależnie od profilu produkcji firmy, świadczonych usług czy struktury własności, którzy w ubiegłych latach nie zdobyli tytułu Lidera Polskiego Biznesu.

Nominacje i Złote Statuetki wręczane są podczas zimowej Wielkiej Gali Liderów, która od grudnia 1994 roku odbywa się w Teatrze Wielkim w Warszawie. Zdobywcy Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu, którzy utrzymają swoją pozycję na rynku, mogą w następnej edycji konkursu ubiegać się o Diament do Złotej Statuetki, wręczany podczas Letniej Wielkiej Gali BCC.

W XX edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu ocenie poddały się 73 firmy. Tegorocznym laureatami Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu są: Amitech Poland, Bombardier Transportation (ZWUS) Polska, Centrum Edukacji Oskar, Delic-Pol, Drutex, Farby Kabe Polska, Mentor, Polnord, Przemysłowe Centrum Optyki, Tobacco Trading International Poland i Zakłady Automatyki Kombud.

Dotychczas Nagrody Specjalne BCC otrzymali m.in.: Margaret Thatcher, George Bush, Jacques Chirac, William Jefferson Clinton, Tadeusz Mazowiecki, Jan Nowak-Jeziorański, Lech Wałęsa

Business Centre Club istnieje od 1991 r. Jest to klub przedsiębiorców i największa w kraju organizacja indywidualnych pracodawców. Do BCC należy 2,5 tys. członków (osób i firm). Członkowie BCC, reprezentujący blisko 250 miast, skupiają się w 24 lożach regionalnych na terenie całej Polski.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane