• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Miliony prezesów banków pod lupą nadzoru

Miliony prezesów banków pod lupą nadzoru
Foto: TVN CNBC Biznes/sxc.hu Foto: Marta Chmielewska-Racławska z KNF

Komisja Nadzoru Finansowego przygląda się zarobkom prezesów banków. W liście wysłanym do prezesa Związków Banków Polskich, przewodniczący KNF zwrócił uwagę na potrzebę uporządkowania obowiązującej obecnie w bankach polityki wynagrodzeń

Zdaniem Komisji, zarobki kadry zarządzającej instytucji finansowych nie powinny być oparte o prowizje ze sprzedaży produktów, ale o długoterminowe wyniki ich działań.
- Uważamy że jest to bardzo dobry moment, tym bardziej że instytucje finansowe pamiętają jeszcze i odczuwają skutki kryzysu, aby zastanowić się nad systemami wynagrodzeń. Chodzi o to, żeby system wynagrodzeń nie był oparty o wysoką prowizję udzielaną od wolumenu sprzedaży, ale na przykład o długoterminową relację z klientem. Żeby to było głównym motywem sprzedaży produktu finansowego, a nie szybki zysk który uzyskuje pracownik - mówi TVN CNBC Biznes Marta Chmielewska-Racławska z biura prasowgo KNF.

A jak napisała w poniedziałek "Gazeta Prawna" prezesi banków w zeszłym roku zarobili prawdziwe kokosy. Szef Pekao Jan Krzysztof Bielecki - 4,46 mln zł, prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz - 3,06 mln, Sławomir Sikora z BH 3,58 mln zł, a Bogusław Kott (Millenium) 2,17 mln.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane