• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Miliony jak z nut

Miliony jak z nut
Foto: TVN24 Foto: Muzyka w Polsce ma się bardzo dobrze

Polska należy do nielicznych krajów, który może się pochwalić stabilną sprzedażą płyt, która gdzie indziej na świecie spada - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Polacy niestrudzenie chodzą też na koncerty, których w naszym kraju jest coraz więcej.

W minionym roku wartość rynku muzycznego w naszym kraju wyniosła ponad 270 mln zł., a w tym roku nie będzie niższa.

Wciąż jednak kupujemy mało muzyki przez internet. Sprzedaż cyfrowa online ogranicza się w Polsce głównie do dzwonków oraz muzyki ściąganej za pomocą telefonów komórkowych.

Polacy wciąż stawiają na płyty, których sprzedaż wynosi ok 10 mln sztuk rocznie.

- Polska jako zaledwie jeden z kilku europejskich krajów może pochwalić się dziś stabilnym rynkiem płytowym - mówi Kazimierz Pułaski, dyrektor zarządzający Sony Music Polska. I choć zauważa, że struktura rynku się zmienia i zaczynają dominować tzw. wydawnictwa kioskowe, to dla dystrybutorów muzyki nie powinno to rodzić większych problemów

Tłum rośnie pod sceną

Z danych wynika, że jesteśmy też liderem na rynku koncertowym. W Niemczech i Anglii sprzedaż biletów w tym roku była nawet o 20-30 proc. niższa niż rok temu. Tymczasem w Polsce wyprzedano większość koncertów i ciągle jest miejsce na nowe imprezy.

Dlatego od kilku lat agencje koncertowe regularnie notują wzrost obrotów a coraz więcej gwiazd światowego formatu zjeżdża nad Wisłę. jak grzyby po deszczu wyrastają też kolejne festiwale.

- Polski rynek festiwalowy to ewenement na skalę europejską. Cały czas notujemy tendencję zwyżkową Mimo, że w 2009 roku pojawiły się nowe festiwale, choćby w Szczecinie, czy Krakowie, to wciąż jest miejsce na nowe imprezy - mówi gazecieMonika Klonowska, szefowa agencji koncertowej Good Music.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane