• rozwiń

"Milion w portfelu", 25.09

"Milion w portfelu", 25.08 Odtwórz: "Milion w portfelu", 25.08
"Milion w portfelu", 25.08 "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Gościem programu "Milion w portfelu" był Jacek Dekarz z RDM Wealth Management. Sprawdzamy, jak obecnie wygląda strategia analityka i czemu zawdzięcza sukces.

Komentarz Jacka Dekarza

Akcje azjatyckie w szczególności Chiny i Indie znów zachowały się bardzo dobrze, wobec czego poza małymi korektami (wyjście z rynku koreańskiego) utrzymuję mocną pozycję na tym kontynencie. Ryzyko geopolityczne związane z konfliktem we wschodniej Ukrainie w ostatnim czasie uległo zmniejszeniu, w związku z tym wracam na rynki akcji polskich (małe i średnie spółki) oraz akcji europejskich.

Relatywnie dużą część portfela - 43,5 proc., umieszczam w aktywa bezpieczniejsze (fundusze dłużne i mieszane absolutnej stopy zwrotu) co jest związane z coraz bardziej prawdopodobną korektą rynku akcji na rynkach globalnych w najbliższych miesiącach. Część akcyjna w obecnej odsłonie jest już bardziej geograficznie zdywersyfikowana gdzie Europa z Polską stanowią 30 proc. zaś Azja 26,5 proc. portfela.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane